SCHELINGER REVIVAL je...

in

pět muzikantů z Valašska hrající převážně rockovou tvorbu velikána českého hardrocku JIŘÍHO SCHELINGERA (*1951 - †1981). Za svou devatenáctiletou historii kapela odehrála bezmála 250 úspěšných vystoupení, která potvrzují, že Schelingerova hudba má co říci i ,,dnešním" posluchačům. Schelinger revival z Valašska je po Milanovi Schelingerovi druhým nejdéle hrajícím souborem, věnujícím se odkazu tohoto zpěváka a skladatele. Sestava kapely se za léta hraní měnila, avšak motivace zůstává stejná: Zprostředkovat posluchačům atmosféru a energii písní, které v éteru českých rádií jen tak neuslyší.


Skupina hrává jak na klubové scéně (např. Ostravsko: Chlív, Tančírna, Altán, Nebe, Marley, Benátky, Parlament, Sky, Boomerang, Templ,..), tak na velkých festivalech (Mořický festival revivalů, Festival Kamínka v Roštíně u KM, GOLD FEST v Nitře – SR, BESTFEST Rouské,..), zábavách, slavnostech měst (Vánoční trhy Olomouc, Kroměříž, Nýdek, Těrlický okruh - Havířov, Krnov,...), v menší míře se taktéž účastní plesů (Ples Fakultní nemocnice Olomouc, Muzikantský ples Kopřivnice, R´n´R ples hippies Ostrava – Martinov, Ples turistů Frenštát p. R.), firemních večírků (KOFOLA Krnov, pivovar Radegat, pivovar Rohozec) a výročí podniků (STAEG Vyškov,..).

Pokud tedy pořádáte jakoukoliv společenskou událost a myslíte si, že by ji Schelingerova hudba mohla ozvláštnit či obohatit, neváhejte nás oslovit na jednom z uvedených kontaktů.